Rugpjūčio 24 d. baigėsi Juozo Naujalio memorialinio muziejaus ir Raudondvario bibliotekos organizuoti vaikų vasaros užimtumo programos renginiai. Paskutinis šios programos uždarymo renginys „Vasaros skaitymai“ vyko ekonomisto akademiko profesoriaus Dzido Budrio (1903-1971) ir jo sūnaus rašytojo žurnalisto Rimanto Budrio (1930-2001) memorialinėje sodyboje – dendrologiniame parke, reto grožio gamtos kampelyje. Dar prosenelių sodinti medžiai užburia savo didybe ir ilgaamžiškumo galia. Šio renginio viešnia Raudondvario gimnazijos biologijos mokytoja Ramunė Kijauskienė pasakojo apie parko augalus, mokė vaikus pažinti medžius, bandė spėti jų metus. Ant ekologine tematika sukurtų atvirukų vaikai užrašė savo svajones, kurios bus saugomos Raudondvario bibliotekoje.

Šios programos dėka visą vasarą Raudondvario moksleiviai, jų tėveliai ir seneliai rinkosi muziejuje bei bibliotekoje, klausė pasakojimų apie žolynus ir augalų magiją, apie herbariumą ir jo reikšmę, pievoje rinko įvairius augalus, fiksavo juos piešiniuose, susipažino su piešiamų augalų pavadinimais ir jų savybėmis, išmoko pažinti vaistinius augalus, vartė Raudondvario apylinkių Raudonąją knygą, klausėsi skaitymų apie prieskonių ir kaktusų auginimą, patys skaitė augalines pasakas. Vasaros užsiėmimai turėjo tokį pasisekimą, kad vaikams pageidaujant į programą buvo įtraukti papildomi užsiėmimai.

Šiuos renginius surengė bibliotekininkės N. Glušauskienė ir A. Simanavičienė, muziejininkės Z. Nekrošytė ir A. Liškauskienė. Renginiuose dalyvavo tautodailininkė N. Būrienė, žolininkės A. Masiulionienė ir V. Verenienė, mokytoja R. Kijauskienė.