Projekto idėja – pristatyti parodą ir pravesti edukacinį užsiėmimą padėsiantį geriau įsisavinti parodos informaciją. Edukaciniai užsiėmimai vyko rugsėjo 25 d. Kaune – M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje, kuriame, dalyvaujant Muziejų metų programos projekte “Parodų tiltai: informacija ir komunikacija” jau nuo rugsėjo 4 d. atidaryta Naujalio muziejaus pristatoma paroda “Benediktas Henrikas Tiškevičius ir Izabelė Feraud”.

Aplankyti parodą ir sudalyvauti ją pristatančiuose edukaciniuose užsiėmimuose užsiregistravo dvi klasės iš skirtingų mokyklų. Pirmieji atvyko Raudondvario A. ir A. Kriauzų mokyklos-darželio 3b klasės moksleiviai su mokytoja Sabina Šulskiene. Išklausę paskojimo apie garsų XiX a. fotografą grafą B. H. Tiškevičių ir jo keliones, apžiūrėję jo darytų fotonuotraukų reprodukcijas, mažieji fotografai patys fotografavosi prie foto sienelių, dėliojo monochromines dėliones su Tiškevičiaus fotografijomis, bandė įminti senojo rakto užrakto mįslę. Pabaigoje greičiausi ir sumaniausi buvo apdovanoti muziejaus parengtais suvenyrais.

Kiek sunkiau dėlioti dėliones sekėsi vyresniųjų klasių moksleiviams – į edukaciją užsiregistravę Kauno “Aušros” gimnazijos 10 klasės auklėtiniai su mokytoja mieliau klausėsi pasakojimo apie B. H. Tiškevičių ir I. Feraud, bet dėl laiko stokos neįveikė dėlionių užduoties. Kadangi svarbiausia yra ne laimėti, o dalyvauti – jiems taip pat buvo įteikti muziejaus suvenyrai ir visi linksmi iškeliavo namo.