Vieną kartą metuose, visą savaitę po verbų sekmadienio iki Šv. Velykų muziejus ūžia kaip avilys. Visi norintys vaikai, tėveliai ir seneliai geros nuotaikos lydimi susirenka čia norėdami išmokti tradicinio kiaušinių marginimo vašku meno.

Jau ketvirtus metus vykęs, 2010 m. Raudondvario pilyje startavęs edukacinis užsiėmimas kasmet sulaukia vis daugiau entuziastų. Šiais metais per penkias dienas muziejuje apsilankė net 65 dalyviai, o septynmetė Marija marginti ateidavo kasdien. Vieną dieną edukacinio užsiėmimo metu svečiavosi ir marginimo vašku bei skutinėjimo technikos mokė Elvyra Rakauskienė padovanojusi muziejui pačios sukurtų margučių kolekciją. Šiais metais iš muziejaus išriedėjo ir velykinius stalus papuošė apie 250 margučių, o dešimt iš jų nukeliavo net į Norvegijos karalystę.

Džiugu prisiminti prieš savaitę čia vyravusią nuotaiką, kolektyvinio darbo šilumą ir jaukumą, patirties dalinimosi džiugesį, spindesį vaikų akyse žvelgiančiose į mažą pačių sukurtą meno kūrinėlį ir apėmusį azartą norint numarginti dar ir dar vieną margutį.

Atvelykis – puiki proga prisiminti ko išmokote ir dar kartą margučiais papuošti pusryčių stalą. Kai už lango vis dar pokštus krečia žiema budinkime pavasarį ryškiomis margučių spalvomis ir saulutės bei augalų raštais, ir atminkite, kad margučių grožis atsiskleidžia ne štrichų tikslume, o kuriant jį su meile ir šiluma.